Мови

  • English
  • Українська

Підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо техніко-економічного обґрунтування майбутнього колайдера FCC в ЦЕРН з українськими науковими установами та закладами вищої освіти

10 січня 2025 року у режимі онлайн відбулось урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо техніко-економічного обґрунтування майбутнього колайдера FCC в ЦЕРН з українськими науковими установами та ЗВО. Це вкрай важлива подія для українських вчених, яка знаменує їх готовність та зацікавленість приймати участь у майбутніх експериментах з фізики високих енергій в ЦЕРН.
Техніко-економічне обґрунтування досліджуватиме технічну та фінансову доцільність майбутнього адронного колайдера (FCC-hh) з енергією центру маси щонайменше 100 ТеВ і з електрон-позитронною фабрикою Хіггса та електрослабкою фабрикою (FCC-ee) як можливий перший етап. Техніко-економічне обґрунтування має на меті продемонструвати геологічну, технічну, екологічну та адміністративну доцільність будівництва тунелю та ділянок на поверхні.
Під час зустрічі від ЦЕРН були присутні Емануель Тсесмеліс – керівник відділу зв’язків з асоційованими членами та державами, що не є членами, а також Майкл Бенедікт – один з фізиків-ідеологів майбутнього коллайдеру FCC.
Участь у підписанні Меморандуму З українського боку взяли 5 наукових установ та ЗВО, серед них:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка (підписав ректор Володимир БУГРОВ)
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (підписала ректорка Тетяна КАГАНОВСЬКА)
Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України (підписав директор – Микола АЗАРЄНКОВ)
Інститут теоретичної фізики ім.М.М. Боголюбова НАН України (підписав директор – Сергій ПЕРЕПЕЛИЦЯ)
Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України (підписав директор – Борис ГРИНЬОВ)